راهکار های استفاده بهینه از پیامک

 
 

ما را در گوگل محبوب نمائید

کاربردهای و راهکار های استفاده از سامانه پیام کوتاه آ-اس ام اس

مساجد و هیئت ها

فروشگاهها و بوتیک ها

پزشکان و آزمایشگاهها

آژانسهای مسافرتی

 

روابط عمومی ها

تولیدکنندگان و صنعتگران

مدارس و آموزشگاهها

نشریات و رزونامه ها

 

کافی شاپ و رستوران ها

مجموعه های ورزشی و تفریحی

آژانسهای املاک

اساتید و مشاوران آموزشی

 

نکات طلایی در تنظیم متن پیامک

به متن این پیام دقت کنید:

 

نصب انواع کاغذ های دیواری ایرانی و خارجی در ابعاد و قیمت های مختلف
این پیام چقدر میتواند باعث جلب توجه مشتری شده و او را به خرید ترغیب کند. حال به این متن دقت کنید.
خانه رویایی خود را با ما بسازید.
نصب زیباترین کاغذهای دیواری
تاثیر کدام متن بر ذهن خواننده بیشتر است. در این رابطه توجه شما را به یک نکته جلب میکنیم.

 

در رابطه با هر محصول و یا خدمات ما با دو نکته روبرو هستیم.
1- ویژگی : مشخصات آن محصول میباشدمانند کیفیت و یا زیبایی برای کاغذ دیواری
2-  مزیت : منفعتی است که آن ویژگی به مشتری میرساند مانند مجلل کردن و یا با شکوه شدن خانه توسط کاغذ دیواری

جالب است بدانید تنها 5 درصد تاثیرگذاری یک آگهی تبلیغاتی بر عهده ویژگی ها است و 95 درصد باقیمانده بر عهده مزیت ها است.کالا یا خدمات شما چه مزایایی دارد.
در پیامک های ارسالی به جای اینکه همیشه بر ویژگی ها و مشخصات محصول خود تمرکز کنید به بیان این مطلب بپردازید که محصول شما چه نیازی از مشتری را برطرف میکند.
با توجه به ازدیاد پیامک های ارسالی توسط مراکز مختلف باید سعی کنید با خلاقیت پیام های مورد نظرتان را طوری تنظیم کنید که وجه تمایزی بین پیام های تبلیغاتی شما از سایر پیام های ارسالی توسط رقبایتان وجود داشته باشد.

متن ساده

متن جذاب

فروش دستگاه تصفیه آب با شرایط عالی

با نوشیدن آب سالم طول عمر خود را افزایش دهید.
فروش دستگاه تصفیه آب

فروش انواع صندلی مدیریتی با روکش چرم

بدون خستگی ساعت ها کار کنید و دفتر کار مجللی داشته باشد
فروش صندلی های مدیریتی

گریم و آرایش تخصصی عروس

در شب عروسیتان بدرخشید
آرایش تخصصی عروس

صحافی انواع کتب قدیمی

کتاب های قدیمی خود را ماندگار کنید
صحافی انواع کتب قدیمی

دوره تخصصی مدیریت mba ویژه مدیران

چگونه از کارمندانتان حداکثر بهره وری را کسب کنید.
دوره مدیریت mba

آموزش دوره عکاسی همراه با استید مجرب

وقایع زندگی را هنرمندانه ثبت کنید
آموزش دوره عکاسی

تور 3 روزه کیش در ایام نوروز با کمترین قیمت

نوروزی به یاد ماندنی را با ما تجربه کنید
تور 3 روزه کیش

ثبت نام هنرستان غیر انتفاعی … همرا با اساتید با سابقه

استعداد فرزندانتان را شکوفا کنید
ثبت نام هنرستان غیر انتفاعی ...آغاز شد

سوالات عمومی پیرامون سامانه پیام کوتاه

1- سامانه چیست؟
به نرم افزار جامعی که همه نیازهای کاربر در یک موضوع مشخص را برآورده کند سامانه می گویند.
2- سامانه پیام کوتاه چیست؟
به سامانه ای که به صورت تخصصی جهت ارسال، دریافت و مدیریت پیام کوتاه طراحی شده و ابزارهای ایجاد، ارسال، دریافت و تحلیل پیام کوتاه را در اختیار کاربر قرار می دهد، سامانه پیام کوتاه می گویند.
3- آ-اس ام اس چگونه کار می کند؟
آ-اس ام اس یک سامانه پیام کوتاه تحت وب است که از بستر اینترنت با مرکز سرویس پیامک (smsc) اپراتورهای تلفن همراه ارتباط برقرار کرده و از این مسیر پیام کوتاه را با سرعت بالا به شبکه های تلفن همراه ارسال و از آن ها دریافت می کند.
4- آیا برای استفاده از آ-اس ام اس به سخت افزار خاصی نیاز است؟
خیر. برای استفاده از آ-اس ام اس کافی است از هر نقطه جهان به اینترنت متصل شده و به وسیله مرورگر آدرس http://www.a-sms.ir را فراخوانی کنید.
5- چگونه می توان از آ-اس ام اس استفاده کرد؟
برای استفاده از آ-اس ام اس به یک حساب کاربری نیاز است. به هر کاربر یک نام کاربری و رمز عبور اختصاص می یابد که با استفاده از آن ها می تواند وارد پنل اختصاصی خود شود و اقدام به تهیه و ارسال پیامک نماید.
6- پیامک من با چه شماره ای ارسال می شود؟
به هر کاربر یک یا چند شماره پیامک مانند 30007666 اختصاص داده می شود که امکان ارسال و دریافت از همه اپراتورهای کشور را دارد.
7- شماره مجازی پیام کوتاه چیست؟
شماره های مجازی پیام کوتاه مخصوص ارسال و دریافت پیامک از بستر اینترنت هستند و باید بوسیله نرم افزار استفاده شوند. این شماره ها که در کشور عزیزمان با پیش شماره های 1000، 2000 و 3000 ارائه می شوند فاقد سیم کارت و سند هستند.
شماره های مجازی از 5 رقمی تا 14رقمی هستند و بر اساس تعداد ارقام قیمت های متفاوتی دارند. البته در شماره های 8 رقمی و کمتر میزان روان خوانی و رند بودن شماره تاثیر بسزایی در قیمت دارد.
8-چگونه در بعضی از پیامک های دریافتی به جای شماره یک کلمه انگلیسی قرار می گیرد؟
یکی از قابلیت های ارسال پیام کوتاه از بستر اینترنت قراردادن یک کلمه انگلیسی به جای شماره ارسال است که "ارسال با نام تجاری" نام دارد.
9- نام تجاری چیست؟
کلمه انگلیسی که جایگزین شماره ارسال کننده می شود و حداکثر طول آن 11کاراکتر است. امکان ارسال پیامک با نام تجاری فارسی تا کنون میسر نشده است.
10- ارسال با نام تجاری چه مزایا و معایبی دارد؟
نام تجاری روی مخاطبانی که می توانند انگلیسی بخوانند تاثیر گذار و مجذوب کننده است اما برای عموم چندان مطلوب نیست.
نام تجاری امکان دریافت پیامک را ندارد و فقط برای ارسال قابل استفاده است.
کلماتی که به عنوان نام تجاری درج می شوند یکتا نیستند یعنی هر کسی می تواند با نام یک برند یا شخص اقدام به ارسال پیامک کند.
11- آیا امکان دارد پیامک ها با شماره موبایل کاربر ارسال شود؟
خیر. پیش شماره های تعریف شده فعلی 1000 و 2000 و 3000 هستند نهایتاً شماره تلفن همراه کاربر در ادامه این پیش شماره ها قرار می گیرد به عنوان مثال 10009123456789
12- مودم GSM چیست؟
مودم GSM قطعه ای سخت افزاری است که یک یا چند سیم کارت درون آن قرار می گیرد و به صورت اکسترنال از طریق پورت serial  یا USB به کامپیوتر متصل می شود. مودم GSM در واقع موبایلی صنعتی است و از طریق سیم کارت و نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می شود با شبکه تلفن همراه ارتباط برقرار می کند.
13- ارسال پیام کوتاه با مودم GSM چگونه است؟
نرم افزارهایی برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم GSM وجود دارند که امکان ارسال پیامک را به صورت محدود فراهم می کنند. البته استفاده از مودم GSM تقریباً منسوخ شده است زیرا تلفن های همراه جدید قابلیت هایی به مراتب بهتر و پیشرفته تر از مودم های GSM و نرم افزارهای ارسال پیامک از طریق GSM دارند.
13-آ-اس ام اس چه تفاوت هایی با مودم GSM دارد؟

  • آ-اس ام اس از هر نقطه جهان در دسترس است و ارسال پیامک از طریق آن حتی به کامپیوتر نیاز ندارد اما مودم GSM و نرم افزار آن باید روی یک کامپیوتر خاص نصب شود از این رو استفاده از مودم GSM کاربر خود را فقط به یک کامپیوتر خاص محدود می کند. روشن است که با قطع برق یا بروز مشکل در سیستم عامل کار مودم مختل خواهد شد.
  • آ-اس ام اس هیچگاه خاموش نمی شود و از کار باز نمی ایستد اما برای استفاده از مودم GSM یک سیم کارت فعال، یک کامپیوتر همیشه روشن و نرم افزار در حال اجرا نیاز است.
  • در آ-اس ام اس پیام ها با شماره های مجازی ارسال می شوند در حالی که در ارسال با مودم GSM پیامها از طریق سیم کارت ارسال می شوند و در گوشی مخاطب یک شماره تلفن همراه به عنوان فرستنده دیده می شود.
  • متوسط سرعت ارسال پیام کوتاه در آ-اس ام اس 20 پیام در ثانیه است اما در ارسال با مودم GSM در بهترین حالت 6 پیام در دقیقه ارسال می شود. در یک مقایسه ساده کاربران عادی آ-اس ام اس می توانند 72000 پیامک در ساعت ارسال کنند در حالیکه حداکثر تعداد ارسال ممکن با مودم GSM فقط 300 پیامک در ساعت است.
  • تعداد کل ارسال در آ-اس ام اس هیچ محدودیتی ندارد اما در ارسال پیام کوتاه با مودم GSM محدودیت های اعمال شده روی سیم کارت ها که توسط اپراتورهای تلفن همراه اعمال شده حداکثر تعداد مجاز را به 2500 پیام کوتاه در 24ساعت محدود می کند و پس از ارسال تعداد مذکور سیم کارت تا روز بعدی قفل خواهد شد. این محدودیت جهت مدیریت ترافیک شبکه تلفن همراه اعمال شده است در حالی که در ارسال از بستر اینترنت ترافیکی به شبکه تحمیل نمی شود. اساساً ارائه خدمات ارسال پیامک از طریق اینترنت به منظور ارسال انبوه با سرعت بالا بدون ایجاد ترافیک روی شبکه های تلفن همراه صورت می گیرد.
  • درآ-اس ام اس ابزارهای مختلفی برای مدیریت ارسال و دریافت پیام کوتاه در اختیار کاربر قرار می گیرد اما مودم GSM نهایتاً توان ارسال به صورت محدود دارد و دریافت های انبوه به وسیله آن امکانپذیر نیست. به عنوان مثال ساده از قابلیت های ضروری برای ارسال پیام کوتاه ابزار ارسال زمان بندی شده پیام کوتاه است. در آ-اس ام اس می توان تاریخ، ساعت و دقیقه ارسال پیامک را تعیین کرد تا سامانه در زمان مقرر پیام ها را ارسال نماید اما با استفاده از مودم GSM انجام چنین کاری به سختی امکانپذیر است.
  • اطلاعات کاربر نظیر شماره های مخاطبان، پیام های ارسالی، دریافتی و گزارش های ارسال به طور نامحدود درآ-اس ام اس ذخیره می شود و در هر زمان قابل فراخوانی است اما در استفاده از مودم GSM با تعویض سیستم عامل یا با از بین رفتن اطلاعات هارددیسک کلیه اطلاعات کاربر از بین خواهد رفت.
  • آ-اس ام اس به طور مستمر به روز رسانی می شود و مشکلات احتمالی به سرعت رفع می شود اما در استفاده از مودم GSM نه تنها به روز رسانی وجود ندارد بلکه مشکلات سخت افزاری خود مودم، عدم تطبیق آن با سیستم عامل های مختلف، عدم به روز رسانی نرم افزار ارسال پیامک یا سازگارنبودن آن با سیستم عامل های جدید بسیار آزار دهنده خواهد بود.
  • در آ-اس ام اس پشتیبانی از کاربران و یاری آنان در استفاده از سامانه امری جاری و مداوم است در حالی که پس از خرید مودم GSM و نرم افزار مربوط به آن هیچ کس پاسخگوی مشکلات کاربر نخواهد بود.

14-تعرفه ارسال پیام کوتاه در آ-اس ام اس با ارسال از طریق مودم GSM تفاوت دارد؟
بله. هزینه ارسال پیام کوتاه در آ-اس ام اس بر اساس سرویس کاربران متفاوت است و در برخی موارد از ارسال با مودم GSM ارزانتر و گاهی گرانتر است.

در خصوص ارسال پیامک ها مطالب زیر را در نظر بگیرید:
1 - وقتی شما پیامکی را برای تعدادی گیرنده مثلا از رکورد 0 تا 10000 ارسال میکنید ، این ارسال برای مخابرات فرستاده میشود ، مخابرات شماره گیرندگان را بررسی میکند که بلک لیست هست یا خیر ، اگر بود هزینه پیامک برگشت میخورد . به شماره هایی که بلک لیست نیستند ، پیامک از طرف مخابرات ارسال میشود و هزینه کسر میگردد ، در زمان این ارسال امکان دارد فردی گوشی اش خاموش باشد ، آنتن ندهد یا یک اشکال فنی در مخابرات منطقه ای رخ داده باشد یا هر اشکال فنی دیگر . در این صورت نرسیدن پیامک گزارش میشود . حال اینکه امکان دارد بخش قابل توجهی از پیام هم توسط گیرنده دریافت شده باشد یا نه ... به هر حال پیامکی که از طرف مخابرات ارسال خورده باشد هزینه اش کسر شده است و به خود ما نیز بر نمیگردد .
2 - زمانی که در ارسال انبوه وارد میشید در بخش گیرندگان حتما ارسال تدریجی را هم تیک بزنید و هر 500 پیامک را در هر 5 دقیقه ارسال کنید .
3 - با انجام مرحله (2 - )در صورت وجود اشکال فنی یا آنتن ندادن گوشی های موبایل گیرندگان که موجب نرسیدن پیامک ارسال شده از طریق مخابرات به آن گیرندگان می شود ، این مورد برای تعداد کمی از مخاطبان رخ میدهد و با احتمال قوی پیامک ارسالی برای همه مخاطبان و گیرندگان به این مشکل (نرسیدن پیامک) بر نمیخورد . 
4 - این مشکلات اصولا فنی و زیر ساختی است و به مخابرات یا مثلا گوشی گیرنده و ... بر میگردد و مشکل از سامانه نیست .
5 - امیدوارم چنین مشکلاتی که به صورت تصادفی و خارج از دسترس ما پیش می آید رخ ندهد .
موفق و پیروز باشید .

 

اولین حرف الفبای تبلیغات - سامانه پیام کوتاه آ-اس ام اس - به دوستان خود بگویید - Advertising By A SMS.IR

internet marketing